Lietuviai ir Afrikoje - lietuviai

“Jeigu Airijoje pamatysi lietuvį, geriau pereik į kitą gatvės pusę”,  - tokiais žodžiais mane išlydėjo iš mylimos Tėvynes. Teko ir kitokių posakių išgirsti. Na, kad į lietuvius ten pagalbos geriau nesikreipti, nes nepadės, bet ir paskutinius grašius išplėš.
- Tu ką, nežinai, į Airiją ir Angliją visas brudas suvažiavo. Skustagalviai treninguoti.
-  Nežinau. O kas blogai su tais treningais?

Atvykome į Airiją su dailia ir naivia  penkių šimtų eurų kupiura. Tryse. Po kelių savaičių nesėkmingų darbo paieškų rankos nusviro. Nusipirkom Lidle maišą bulvių ir sukandom dantis. Ir tai buvo lietuvių šeima, kuri surinko mums didelį krepšį maisto. Ir lietuvis kaimynas padėjo ant stalo šimtinę, tardamas:”Atiduosit, kai prasigyvensit.”.  Tiesiog nespėjome laiku perbėgti į kitą gatvės pusę.

- Jau du metus gyvename su lietuvių pora,
- Ir ką, nori pasakyti, nei karto nesusiėdėt???
- O turėtume?
- Taigi žinai kaip tautoje sakoma apie kaimynus - lietuvius?

Pokalbis prie alaus:
- Į Lietuvą negrįšiu.
- Kodėl?
- Debilų šalis, bananų respublika.
- Tai tu ką, irgi debilas. Ir kur ten tie bananai auga? (Pasakiau tik mintyse, tačiau kažką išgirdo).
- Aš irgi būčiau debilas, jei ten likčiau.

Tai pasirodo - visi protingi čia suvažiavo!  O jų šeimos, draugai, artimieji liko ten, nes tiesiog turi tam tikrą protinę negalią.

Padėtis tiesiog tragiška - bėgi iš Lietuvos, tačiau nuo lietuvių nepabėgsi. Jie su tavim sveikinasi, siūlo pagalbą, kviečia vakarienės. Pareini namo, o ten ir vėl jie - lietuviai!  Pamiršdamas visus pamokymus ir perspėjimus, daliniesi su jais dienos įspūdžiais ir mintimis.
Pernai “tepėme slides” į Kanarus. Kuo toliau nuo tų lietuvių. Kur gi ne! Lietuvis lietuvį užuodžia už kilometro ir vėl pamiršęs atsargumą pasiduoda magnetinei traukai. Na, tai gerai, kad viskas baigėsi tiesiog pukiai praleista savaite.
Šiemet buvome apdairesni ir patraukėm Egiptan, tikėdamiesi, kad 50 laipsnių temperatūroje normalūs lietuviai neišgyvena. Kelionę lydėjo ekstremalūs nuotykiai - dingo lagaminas su visais mūsų drabužiais. Niekam nelinkėčiau atsidurt Egipte su vienais triusikais. Ir ką jūs sau galvojate? Patį pirmą rytą prie mūsų prisėda lietuviai iš Dublino ir, aiškiai besimėgaudami mūsų nelaime, siūlo visokeriopą pagalbą ir moralinį palaikymą. Niekur nuo jų nepabėgsi…
Ten pat teko įsitikinti begaliniu lietuvių suktumu ir skūpumu. Taupo ne tik savo, bet ir svetimus pinigus! Įsodinę mus į taksi, iš anksto rūsčiai nuliūdina vargingą taksistą, kad šios merginos sumokės tik 10 proc. to, ko jis tikisi. Apie tai, kaip buvo skriaudžiami mieli ir draugiški, niekada nemiegantys turgaus prekeiviai, net pasakoti graudu. Vietoje  100 egiptietiškų pinigų tekdavo jiems mokėti tik 10. “No buisness, my friend” - tik tiek ir sugebėdavo išlementi geraširdžiai egiptiečiai. Taigi būčiau ir visus  500  sumokėjusi! Bet ne, tai jie, tautiečiai, neleido pagerinti žmogaus gerbuvio. Ką ir kalbėti, lietuviai ir Afrikoje - lietuviai.

5 Komentarai »

 1. lietuviai said,

  spalis 12, 2010 at 17:03

  o mano pusbrolis anglijoj ir neperejo i kita gatves puse pamates lietuvius (o gal jie is paskos priejo) ir lietuviskai urnoje palaidotas lietuvoje…

 2. Gluosnė said,

  spalis 12, 2010 at 19:46

  Arturai, ar tai padaro visus lietuvius kazkokiais kitokiais? Ar tai reiskia, kad svetur isvaziuoja tik zmogzudziai? Ar tai reiskia, kad mums visiems dabar reiketu sokineti i kita gatves puse pamacius kita zmogu, nes jis greiciausiai - lietuvis… Siaip as irgi galeciau papasakoti ir blogu dalyku apie lietuvius, bet is tikruju jie butu ne apie lietuvius, o tiesiog apie blogai pasielgusius zmones, nes blogis neturi tautybes.

 3. praeivis said,

  spalis 16, 2010 at 12:40

  nea.. as sito nepateikiu kaip aksiomos. tiesiog priespastaciau viena pavyzdi. man gi belepasigincyt :) Isvaziavo ten daug puikiu zmoniu, kaip ir nevisai tinkamu. Lygiai taip pat ir tie kas liko - yra tokiu, yra kitokiu.. Ir cia galima gaut su bytka per galva ir pora metu isgulejus komoj, aplinkiniu atsiputimui iseit anapilin. Visur tas pats, tik vienur labiau hiperbolizuojama, kitur stengiamasi nutylet.

 4. Gluosnė said,

  spalis 16, 2010 at 14:57

  Tiesiog labai norėčiau, kad žmonės matytų daugiau gėrio aplink. Labai užkniso posakis “tikras lietuvis”, kuris reiškia toli gražu ne tai, ką galėtų reikšti… Kaip apie save galvojame, tokie ir esame :)

 5. vilmantė said,

  spalis 20, 2010 at 8:45

  visad visokių visur esti :)

RSS feed for comments on this post · TrackBack URL

Leave a Comment